3h+kt , luhtitalo, 834,05 €/kk, 60 m²
asumisoikeusasunto, Järvenpää, Lepola, Harava 3
Tämä on asumisoikeusasunto. Asumisoikeusasunto on omistus- ja vuokra-asunnon välimuoto, kummankin eduilla ja ilman suurta henkilökohtaista lainataakkaa. Asumisoikeusasunnosta maksat asumisoikeusmaksun sekä kuukausittain käyttövastiketta, joka on yleistä vuokratasoa alhaisempi. Asoasunnossa saat asua niin kauan kuin haluat ja pois muuttaessasi saat asumisoikeusmaksun takaisin rakennuskustannusindeksillä tarkistettuna. Valitse huoleton ja turvallinen tapa asua!
This is a right-of-occupancy home. It is as carefree as a rental home and as safe as an owner-occupied home. You pay a monthly residence charge, which is lower than the general level of rent in the area. In addition, at the outset you pay a right-of-occupancy fee, equivalent to 15 % of the home's purchase price. In order to get a right-of-occupancy home, you will need a right-of-occupancy serial number. You can apply for a serial number from ARA, and this serial number is valid for a limited period of two years.
Tämä kolmio taipuu moneksi! Asunnossa kaksi yhtä suurta makuuhuonetta jossa kummassakin kaappitilaa. Toinen makuuhuoneista soveltuu hyvin myös työ- tai vierashuoneeksi. Olohuone ja keittiö yhtä suurta tilaa johon valoa tulvii kahdesta suunnasta. Vapautuu sopimuksen mukaan aikaisemmin. Harava 3:n luhtikerrostalot sijaitsevat Järvenpään Lepolassa. Kolmessa luhtikerrostalossa on kaikkiaan 36 asumisoikeusasuntoa. Suurin osa asunnoista on kaksioita ja kolmioita, mutta mukana on myös muutama yksiö ja neljän huoneen asunto. Lepolassa yhdistyvät hienolla tavalla Tuusulanjärven kulttuurimaisema sekä Järvenpään keskustan palvelut. Alueelta on hyvät liikenneyhteydet Helsingin ja Lahden suuntaan. Ainolan junaseisake ja bussipysäkit ovat vain lyhyen kävelymatkan päässä, ja omalla autolla pääsee kätevästi moottoritielle. Järvenpään keskustan palvelujen äärelle on parin kilometrin matka. Kiinteistö on savuton. Savuttomuus tarkoittaa, että tupakointi on kielletty koko kiinteistössä, sen huoneistoissa, parvekkeilla, piha-alueilla ja yhteisissä tiloissa.
Käyttövastike: | 834,05 €/kk |
---|---|
Asumisoikeusmaksu: | 37694.86 € |
Lisätietoja kustannuksista: | Alkup. asomaksu: 32 580,68 € indeksikorotus: 5 114,18 € Yhteensä: 37 694,86 € Vakuus: 250,00 €, Vesimaksu: 15,00 €/kk/hlö |
Lemmikit sallittu: | sallittu |
---|---|
Tupakointi sallittu: | ei tiedossa |
Lämmitysjärjestelmä: | Kaukolämpö |
Lisätietoja: | Parveketyyppi: lasitettu. |
Energialuokka: | C 2013 |
---|
Vuokraovi.comin ja Profinderin tarjoamaa alueen paikallistietoa. Palveluiden tiedot perustuvat Profinderin dataan eivätkä ole ilmoittajan toimittamaa sisältöä. Etäisyydet palveluihin on mitattu kartalla linnuntietä.
Tiedossa olevat palvelut: |
|
---|