Uusia Avain-vuokrakoteja Pasilan parhaalla paikalla!
Tervetuloa asumaan Helsingin Pasilan paraatipaikalle. Osoitteeseen Laskumäki 1 valmistuu 25.04.2025 uusia Avain-vuokrakoteja 43 kappaletta.
Laskumäki 1 sijoittuu Keski-Pasilan kehittyvälle alueelle lähelle kauppakeskus Triplan monipuolista ja vilkasta ympäristöä. 12-kerroksinen rakennus muodostaa läntisen kulmatornin
viihtyisästä korttelista katutasojen
yläpuolella ja on myös osa Pasilan
juna-asemaa reunustavaa näyttävien kerrostalojen rivistöä.
Kohteista löytyy viihtyisiä koteja näppäristä yksiöistä aina isompiin perheasuntoihin. Nämä valoisat ja toimivapohjaiset asunnot ovat huolellisesti suunniteltuja ja helppo sisustaa oman tyylin mukaisesti. Kaikki asunnot ovat viimeisen päälle niin varusteiltaan kuin materiaaleiltaankin. Vakiovarusteisiin kuuluu esimerkiksi induktiotaso ja erillisuuni sekä astianpesukone.
Pasilassa yhdistyvät kaikki asumisen parhaat puolet. Pääset kotioveltasi lähes suoraan kauppakeskus Triplaan, josta löydät kattavat palvelut. Pasilan rautatieasema on osa kauppakeskusta, joten pääset helposti matkustamana junalla sekä lähelle että kauas. Jos taas haluat nauttia luonnosta ja raittiista ilmasta, alkavat upeat Keskuspuiston reitit noin 500m päässä kotoasi.
Asunnot ovat lyhyen korkotuen ARA-vuokra-asuntoja. Asukasvalintaan käytetään tulorajoja. Esimerkki tulorajoista (brutto): 1 aikuinen 3540,00 €/kk, 2 aikuista 6020,00 €/kk. Lisätietoa tulorajoista: https://ohjeet.ara.fi/fi/asukasvalinta/v3/lyhyen-korkotuen-vuokra-asuntojen-asukasvalinta
Kohde on savuton ja tupakointi sekä sähkösavukkeiden käyttö on kielletty parvekkeilla sekä kiinteistön tontilla.
Lemmikit ovat tervetulleita Avain Asuntoihin.
Täyttämällä vuokra-asuntohakemuksen voimme tarjota sinulle uuden kodin! Saat tarjouksen sähköpostiisi, mikäli voimme tarjota sinulle asuntoa. Sopimus on toistaiseksi voimassa oleva, kuitenkin vähintään 12 kk. Tarkistamme hakijoiden luottotiedot Suomen Asiakastieto Oy:n tietokannasta.