Tässä kaksiossa on vaaleat pinnat ja hyvin kaappitilaa. Asunnosta löytyy astianpesukone ja tilavasta kylpyhuoneesta paikka ja liitännät pyykinpesukoneelle. Oma terassi tuo lisämukavuutta. Taloyhtiöstä löytyy huoneistokohtaiset irtaimistovarastot sekä sauna. Autopaikka on mahdollista vuokrata asunnon yhteydessä. Autopaikka sijaitsee asunnon edessä, joten ostoksien kantaminen hoituu näppärästi sisään.
Pellaslaakson luonto tarjoaa hyvät ulkoilumahdollisuudet asukkaille, mutta liikkumaan pääsee muutenkin helposti kuin jalan tai pyörällä. Asunnon ovelta on noin 200m lähimmälle bussipysäkille josta on nopeat kulkuyhteydet julkisilla niin Leppävaaraan kuin Espoon Keskukseenkin. Autoilevalla on helppo ja nopea liikkua hyödyntäen Turun moottoritietä ja Kehä III:sta.
- Vuokra 710€/kk
- Vakuus 710€
- Vesiennakkomaksu 20€/kk/hlö
- Autopaikka 20€/kk
- Vuokralainen tekee oman sähkösopimuksen ja ottaa kotivakuutuksen.
Vuokrasopimus tehdään toistaiseksi voimassa olevana - ensimmäinen mahdollinen irtisanomisajan alkamispäivä on 11 kuukauden kuluttua vuokrasopimuksen alkamisesta. Vuokralainen voi irtisanoutua aikaisemminkin maksamalla 1 kk:n vuokran suuruisen irtisanomiskorvauksen vuokranantajalle.
Kysy lisätietoja tai näyttöä: enni.saartoala@kiinteistotahkola.fi tai 050 468 2498.
Hakemuksen voit jättää osoitteessa: https://kiinteistotahkola.fi/valitys/vuokravalitys/vuokralaiselle/vuokra-asuntohakemus/
Vuokraovi.comin ja Profinderin tarjoamaa alueen paikallistietoa. Palveluiden tiedot perustuvat Profinderin dataan eivätkä ole ilmoittajan toimittamaa sisältöä. Etäisyydet palveluihin on mitattu kartalla linnuntietä.
Tiedossa olevat palvelut:
Palvelut
expand_more
Sähkö
Laajakaista
Muuttaja, valitse Väreen sähkösopimus. Saat Avainturva-vakuutuksen ja Väppi-äpin kaupan päälle.Tutustu!
Onko tulevan kotisi nettiasiat kunnossa? Tutustu laajakaistavaihtoehtoihisi tästä.Tutustu!