Kun vuokraat tämän kodin, sopimus on toistaiseksi voimassa oleva vuokrasopimus, jossa minimiasumisaika on vain 6 kk.
When you rent this home, the contract is an open-ended lease with a minimum stay of only 6 months.
Ihastuttava kaupunkikaksio loistavalla sijainnilla!
Tämä käytännöllinen kaksio sijaitsee erinomaisella sijainnilla kulkuyhteyksien ja palvelujen vieressä.
Kodin olohuone ja keittiö yhdistyvät ilman erillistä tilanjakajaa ja se tuo asuntoon lisää avaruutta. Asunnossa on vaalea laminaattilattia ja maalatut seinät. Keittiössä on modernit valkoiset kaapit ja välitila on harmaalla laatoitettu. Arkea helpottamassa keittiöstä löytyy astianpesukone. Kylpyhuoneessa on harmoniset värit ja seinät ovat laatoitettu tyylikkäästi valkoisella ja lattia tummanharmaalla. Reilunkokoisessa kylpyhuoneessa on myös tilavaraus pesukoneelle.
Pikkuinen lasitettu parveke ja myös koko kodin ikkunanäkymät ovat sisäpihalle.
Seinissä voi esiintyä normaaleja asumisen jälkiä. Kotia voi halutessaan maalata Lumo-värikartan sävyillä itse me tarjoamme maalit ja tarvikkeet.
Vuokraa tämäkin koti verkkokaupastamme!
-Karavaanikuja 2-
Rastilan metroaseman naapurissa, leirintäalueen vieressä, sijaitsee moderneja ja tyylikkäitä kaupunkikoteja osoitteessa Karavaanikuja 2. Kulkuyhteydet ovat sukkelat niin metrolla, bussilla kuin autoillenkin. Kaksi komeaa kerrostaloa valmistuivat vaiheittain niin, että 7-kerroksinen talo (D-G raput) valmistuivat marraskuussa 2017 ja 9-kerroksinen talo (H-I raput) tammikuussa 2018. Asuntoja on yhteensä 200 kpl.
Talo sijaitsee loistavien kulkuyhteyksien varrella, sillä metro ja bussilinja 560 lähtevät tien toiselta puolelta. Metrolla pääset kätevästi keskustasta aina Matinkylään asti. Lähikauppanasi toimiva K-market löytyy kivenheiton päästä ja S-markettiinkin on vain muutaman sadan metrin matka. Rastilan uimaranta sijaitsee aivan vieressä, joten kesällä matka uimarannalle ei ole pitkä!
Taloista löytyy hyvät varastotilat, asukkaiden yhteinen kerhotila eli Lumo-lounge, saunatilat sekä maksuton pesutupa ja kuivaushuoneet. Lumo-asukkaat voivat myös hypätä yhteiskäyttöautojen rattiin, joita on alueella asukkaiden käytössä kaksi kappaletta. Yksi yhteiskäyttöautoista on pakettiauto, muut henkilöautoja.
Autopaikkoja on yhteensä 71 kpl. Moottoripyöräpaikkoja on 3 kpl. Autopaikkoja on 51 kpl Karavaanikujan puolilämpimässä kellarikerroksessa, naapuritalo Retkeilijänkatu 2:n kylmässä autohallissa on 17 paikkaa.
-Lumo-asukkaana saat enemmän-
Lumo-vuokrakodit tarjoavat turvallista ja ympäristöystävällistä asumista sekä parhaat asumisen palvelut.
Saat Lumo-palvelut ja Lumo-asukkaan edut käyttöösi My Lumo -palvelun kautta. Tutustu tarkemmin: lumo.fi/palvelut