Huippupaikalla alkovillinen, parvekkeellinen ja saunallinen kaksio, Kaskenmäen päällä, keskustan tuntumassa.
Valoisasta huoneesta on käynti reilun kokoiselle parvekkeelle. Tämän asunnon parveke on Kaskenkadun suuntaan.
Asunnon seinäpinnat ovat valkoiseksi maalatut ja lattia siistiä laminaattia.
Kätevä alkovi on erotettu valko-ovisilla kaapistoilla, joissa runsaasti säilytystilaa.
Avoimessa keittokomerossa on valkoiset kaapit puureunuksin ja metallivetimin. Työtaso on valkoista laminaattia rosterialtaalla ja tasolla. Kaapistojen välitilassa valkoinen laattaa. Keittokomeron varusteluna on jääkaappipakastin, liesi, liesituuletin sekä tilavaraus mikroaaltouunille. Omalle astianpesukoneelle on liitännän ja paikkavaraus.
Tilavassa pesuhuoneessa on kaakeloidut seinät ja lattiassa muovimatto. Pesuhuoneesta löytyy suihku sekä suihkuverhokisko, peili, pesuallas ja bidee-suihku sekä wc-istuin. Omalle pyykinpesukoneelle on hyvä tila ja liitäntä. Pesuhuoneen yhteydessä mukavan kokoinen oma sauna.
Asunnon eteisessä kaapistojen lisäksi avonaulakko.
Lähikauppa Sale Kaskenkatu on kirjaimellisesti kadun toiselta puolella ja tämän talon naapurista löytyy sekä apteekki että useampikin ravintola. Jokirantaan on matkaa noin 400 metriä ja Samppalinnan ja Vartiovuoren puistot sekä Urheilupuisto vain kivenheiton päässä. Yliopistolle, TYKSille ja Kupittaan kampukselle pyöräilee reilussa 5 minuutissa.
HUOM! Jätä yhteystietosi oheisella yhteydenottolomakkeella niin ilmoitamme esittelyajan sinulle tekstiviestillä heti sen selvittyä. Mikäli esittelyaika on jo näkyvillä, esittelyyn ei tarvitse enää erikseen ilmoittautua.