Tarjotaan vuokralle valoisa ja hyväkuntoinen 2. asuinkerroksen kaksio (3. krs katutasosta). Asunto on läpitalon asunto, lasitettu parveke on länteen päin.
Olohuoneesta on hienot näkymät taloyhtiön luonnonkauniille pihalle. Kylpyhuone on remontoitu LVIS-remontin yhteydessä 2009–2010. Keittiö on remontoitu vuonna 2013, ja siellä on hyvin kaappi- ja työskentelytilaa. Olohuoneeseen mahtuu sohvan lisäksi hyvin jopa kuuden hengen ruokailuryhmä. Parveke on lasitettu.
Kaitaan metroasema sijaitsee kerrostaloa vastapäätä toisella puolella katua, eli julkiset kulkuyhteydet ovat erinomaiset.
Vuokralainen tekee oman sähkösopimuksen vuokra-ajalle. Vuokralainen tekee oman kotivakuutuksen vuokra-ajalle sekä oman internetsopimuksen vuokra-ajalle.