Kodin vuokraan kuuluu 100Mbit nettiyhteys.
The rent includes 100Mbit internet connection.
Vuokrataan kodikas yksiö Sompasaaresta!
Tässä Lumo-kodissa on kaikki mitä tarvitset asumisviihtyvyyteen. Lattiat ovat tammensävyistä laminaattia. Keittiötila sijoittuu omaan nurkkaukseen ja ruokapöydälle jää kivasti oma paikka. Vaalea keittiö on varusteltu jää- ja pakastekaapilla, keraamisella liedellä ja kalusteuunilla sekä 45 cm leveällä astianpesukoneella.
Säilytystilaa löytyy alkovin yhteyteen sijoittuvista komeroista ja eteisen vaatehuoneesta. Alkoviin mahtuu yli metrin levyinen sänky. Tilavassa pesuhuoneessa, jossa valkoinen seinälaatta ja harmaa lattia, on tilavaraus omalle pyykinpesukoneelle. Kaiken kruunaa upea, koko asunnon levyinen lasitettu parveke.
Seinissä voi esiintyä normaaleja asumisen jälkiä. Kotia voi halutessaan maalata Lumo-värikartan sävyillä itse me tarjoamme maalit ja tarvikkeet.
Vuokraa tämäkin koti verkkokaupastamme!
-Fregatti Dygdenin kuja 5-
Merellinen Sompasaari sijaitsee Kalasataman naapurissa, upeiden maisemien ja kattavien palvelujen kupeessa. Sompasaari on, kuten Kalasatamakin, kehittyvä ja kasvava kaupunginosa. Ulkoilumahdollisuudet alueella ovat parasta, mitä pääkaupunkiseudulla voi olla: on siltoja, saaria, merenrantaa ja metsämaisemaa. Metrolla pääsee sukkelasti keskustankin suuntaan. Raitiovaunulinja 13 vie vartissa Pasilaan. Loistavat ostosmahdollisuudet, ravintolat ja kahvilat tarjoaa läheinen kauppakeskus REDI.
Uudet, uljaat kerrostalot muodostavat omia kortteleitaan alueelle, jonne tämä uusi Lumo-talokin valmistui kesällä 2021. Talossa on yhteensä 71 huolella suunniteltua, laadukasta kaupunkikotia. Hissillisessä talossa on A-portaassa viisi kerrosta ja B-portaassa osa on 5-kerroksinen ja osa 12-kerroksinen. Ylimmistä kerroksista on hienot näkymät merelle. Asumismukavuutta lisää ja kesähelteitä helpottaa asuntojen vesikiertoinen lattiaviilennys sekä tuloilman viilennys. Korttelin sisäpihalla on viihtyisä ja suojaisa sisäpiha kaikkien korttelin talojen yhteiseksi iloksi.
Talon asukkaiden yhteiskäytössä on maksuton pesutupa maantasakerroksessa ja hieno saunaosasto kerhotiloineen ja lasitettuine parvekkeineen B-portaan ylimpään kerrokseen. Autohalliin pääsee suoraan hissillä, ja erikseen vuokrattavia autopaikkoja on varattu tämän talon asukkaille 18 kpl, joista osassa paikoista on sähköauton latausmahdollisuus.
-Lumo-asukkaana saat enemmän-
Lumo-vuokrakodit tarjoavat turvallista ja ympäristöystävällistä asumista sekä parhaat asumisen palvelut.
Saat Lumo-palvelut ja Lumo-asukkaan edut käyttöösi My Lumo -palvelun kautta. Tutustu tarkemmin: lumo.fi/palvelut