Close

2H+KT , block of flats, 730 €/m, 42 m²

apartment rental, Jyväskylä, Aittorinne, Runkotie 5 C

Vuokrataan kaunis ja persoonallinen pikkukaksio Aittorinteellä!

 

Tästä Lumo-vuokrakodista on hyvät yhteydet niin hiihtoladuille kuin lenkkipoluillekin. Matkaa keskustaan on pari kilometriä. Avara pohjaratkaisu tuo pieniin neliöihin isomman asunnon tuntua. Keittiö on omassa syvennyksessä, mutta kuitenkin yhteydessä olohuoneeseen. Olohuone on tilava. Makuuhuoneeseen ei johda erillistä ovea, mutta se on silti hieman omana tilanaan. Makuuhuoneesta johtaa ovi lasitetulle parvekkeelle, josta on näkymät Aittorinteen omakotitaloalueelle päin.

Asunnossa on kauniit harmaat laminaattilattiat ja maalatut seinät. Keittiössä on valkoiset kaapinovet metallivetimin. Varustetasona keittiössä on astianpesukone, jääkaappipakastin sekä keraaminen liesi. Tyylikkäästi laatoitetussa kylpyhuoneessa on mukavuuslattialämmitys ja tilavaraus pyykinpesukoneelle.

Vuokraa tämäkin koti verkkokaupastamme!

-Runkotie 5 C-

Vuonna 2015 valmistunut viisikerroksinen hissillinen talo, joka pitää sisällään 44 tyylikästä vaihtelevin pohjin suunniteltua kotia. Talon pihalla on viihtyisä ja suojainen oleskelu- ja leikkipiha. Autoilijoille on pistokkeellisia autopaikkoja tontilla.

Tämä Lumo-talo sijaitsee Aittorinteen viihtyisällä asuinalueella, vain parin kilometrin päässä keskustasta. Lähikauppa palvelee aivan vieressä ja Seppälän palvelut ovat kävelymatkan päässä. Aittovuoren upeat ulkoilumaastot alkavat melkein kotiovelta ja Jyväsjärvelle on lyhyt kävelymatka. Nopeat yhteydet Nelostielle, Vaajakosken moottoritielle ja Rantaväylälle.

-Lumo-asukkaana saat enemmän-

Lumo-vuokrakodit tarjoavat turvallista ja ympäristöystävällistä asumista sekä parhaat asumisen palvelut.

Saat Lumo-palvelut ja Lumo-asukkaan edut käyttöösi My Lumo -palvelun kautta. Tutustu tarkemmin: lumo.fi/palvelut

Location: Jyväskylä Aittorinne
Runkotie 5 C, 40320 JYVÄSKYLÄ
Rental type: apartment rental
Housing type: block of flats
Accommodation type: non-subsidised
Floor: 3/5
Vacancy: 6/1/25
Lease: until further notice
Description: 2H+KT
Number of rooms: 2 rooms
Construction year: 2015
Living area: 42 m²
Features: balcony
Condition: good
Special terms: Sopimuksen minimikesto 12kk
Rental number: 815019
Rent: 730 €/m
Payment day: 2. päivä
Deposit: 0 €
Water: 25 €/person/m
pets allowed: allowed
smoking allowed: not allowed
Further information: Asunto on savuton. Tupakointi asunnossa ja parvekkeella/asuntopihalla
on kielletty. Lasitettu parveke, Lämmin irtainvarasto, Kylpyhuone +
WC, Henkilölukuun perustuva vesimaksu, Astianpesukone, Savuton
asunto,
Kitchen type: kitchenette
Name: Runkotie 5 C
Features: lift , laundry room, drying room, cable TV
Energy class: Legally required energy certificate not available

Services

expand_more
  • Sähkö
  • Laajakaista
Muuttaja, valitse Väreen sähkösopimus. Saat Avainturva-vakuutuksen ja Väppi-äpin kaupan päälle. Tutustu!
Onko tulevan kotisi nettiasiat kunnossa? Tutustu laajakaistavaihtoehtoihisi tästä. Tutustu!
This page may not contain all information of this rental property. Please check the information with the advertiser.

Contact

Lumo-kotikeskus Keski-Suomi
Väinönkatu 15, 40100 Jyväskylä
Phone: 020 508 5000

Korvaa asunnon rahavakuus vuokratakauksella

Vuokraovi.com takauspalvelu on joustava tapa hoitaa vuokra-asunnon vakuus. Voit korvata rahavakuuden Vuokraovi.comin takausvakuutuksella.

Vakuuden määrä

Vakuutuksen hinta
14,00 € / month

Hae takausta

Muuttolaskuri

  • km
Hinta arvio 500 - 1000 €

Interested? Contact me!