Jyväskylän keskustassa heti vapaa vuokrattavaksi ylimmän kerroksen valoisa asunto.
Asunnon pohjaratkaisu on väljä ja viihtyisä, ikkunat ovat kahteen eri suuntaan. Makuuhuone sijoittuu sisäpihan puolelle ja on siksi rauhallinen.
Vaaleansävyinen, moderni tupakeittiö on hyvin varusteltu mm. induktioliedellä ja astianpesukoneella. Ikkunallisessa kylpyhuoneessa on liitäntä pyykinpesukoneelle.
Hyväkuntoinen ja viihtyisä kulmahuoneisto on vuonna 2019 täysin peruskorjatussa Alvar Aallon suunnittelemassa talossa. Sijainti Lounaispuiston vieressä on hyvä ja seminaarinmäelle on matkaa vain 200m. Jyväskylän keskustan palvelut, ravintolat, tapahtumat ja koulut yliopistoineen ovat siis kaikki kävelymatkan päässä.
Vesimaksuennakko 25€/hlö/kk, tasaus toteutuneen kulutuksen mukaan. Sähkö vuokralaisen omalla sopimuksella.
Toistaiseksi voimassaoleva vuokrasopimus, jossa ensimmäinen irtisanomismahdollisuus on 11kk vuokrasuhteen alusta. Vuokravakuus 1kk:n vuokraa vastaava, laaja kotivakuutus, luottotiedot tarkastetaan, ei tupakointia.
Asunnolla on varastotila uudessa naapuritalossa, samassa talossa on sauna ja pesutupa. Mahdollisuus vuokrata autokatospaikka hintaan 50€/kk.
Jyväskylän yliopiston seminaarinmäen kampus 200m päässä, lyhyt matka myös kahdelle muulle kampukselle. K-market lähistöllä myös. Keskusta 10 minuutin kävelymatkan päässä.
Vuokraovi.comin ja Profinderin tarjoamaa alueen paikallistietoa. Palveluiden tiedot perustuvat Profinderin dataan eivätkä ole ilmoittajan toimittamaa sisältöä. Etäisyydet palveluihin on mitattu kartalla linnuntietä.
Tiedossa olevat palvelut:
Palvelut
expand_more
Sähkö
Laajakaista
Muuttaja, valitse Väreen sähkösopimus. Saat Avainturva-vakuutuksen ja Väppi-äpin kaupan päälle.Tutustu!
Onko tulevan kotisi nettiasiat kunnossa? Tutustu laajakaistavaihtoehtoihisi tästä.Tutustu!