Tämä kaksio on Jyväskylän keskustassa, yläkaupungin puolella. Rauhallisen sisäpihan keskellä oleva taloyhtiö on vain kolmekerroksinen. Asunnon varusteluun kuuluu laminaattilattia, astianpesukone sekä kokonaan laatoitettu kylpyhuone. Vaatehuoneeseen saa sijoitettua enemmänkin tavaraa talteen.
Karismakortteli löytyy Jyväskylän keskusta-alueelta, yläkaupungin puolelta. Kulku niin yliopistolle kuin ydinkeskustaan tapahtuu hetkessä. Autolliselle kohde soveltuu myös erinomaisesti, koska talon alla olevasta parkkihallista voi vuokrata oman hallipaikan jonne kulku tapahtuu suoraan hissillä.
Jos kiinnostuitte asunnosta, jätättehän hakemuksen osoitteessa https://vuokraus.rettamanagement.fi/asunnot
Yläkaupungin puolelta, ns. Karismakorttelista, löytyy tämä kerrostalokohde. Keskustan monipuoliset palvelut jäävät alle kilometrin päähän, kirjastolle ja lähikauppaan matka on vielä lyhyempi. Hissillä pääsee suoraan autohalliin, ja talon alakerrasta löytyy lounasravintola.
Ålandsbankenin asuntorahasto omistaa tässä taloyhtiössä asuntoja, ei koko taloyhtiötä. Asunnot sijaitsevat asunto-osakeyhtiöissä, joissa pääosa asukkaista ovat asunnon omistajia. Asuntorahaston omistamat asunnot ovat uusia tai uudehkoja ja laadultaan korkeatasoisia. Materiaalivalinnat ovat keskimääräistä vuokra-asuntokantaa selkeästi laadukkaampia.
Markkinoinnissa näkyvät valokuvat voivat olla vastaavasta asunnosta kohteessa, eivätkä ole välttämättä tarkastelemastanne huoneistosta. Asunnoissa voi olla pieniä eroavaisuuksia esim. ikkunamaisemien osalta.
Kysy vuokrattavista autohallipaikoista lisää välittäjältä!