Vuokrattavana tilava 2. kerroksen parvekkeellinen kolmio Nurmijärven Kirkonkylällä.
Tässä modernissa kodissa on kaunis vaaleasävyinen keittiö, joka on varusteltu keraamisella liedellä, astianpesukoneella sekä erillisuunilla. Asunnossa on kauttaaltaan laadukkaat parkettilattiat sekä seinäpinnat ovat harmonisen vaaleat kautta linjan. Kaksi tilavaa makuuhuonetta, joissa kummassakin on reilusti vaatesäilytystilaa. Laatoitetussa kylpyhuoneessa on paikkavaraus pesutornille sekä jalan alla sähköinen mukavuuslattialämmitys. Arjen mukavuutta tuo upea lasitettu parveke viihtyisällä näkymällä.
Asunto on myös myynnissä ja se on mahdollista ostaa ennen vuokrasopimuksen solmimista. Myynti päätetään siinä vaiheessa, kun asunto vuokrataan. Mikäli vaihtoehto kiinnostaa sinua, kysy lisää vuokravälittäjältä kun sovit esittelyä.
Sopimus vähintään 6 kuukauden sitova, vakuus 1 kk vuokra. Asunnonhakijan luottotiedot tarkistetaan ja niiden oltava kunnossa. Vesimaksu 24€/hlö/kk, toivotamme myös lemmikit tervetulleiksi! Asunnoille on vuokrattavissa lämpötolpallisia autopaikkoja 15 €/kk ja tolpattomia paikkoja 13 €/kk isännöinnin kautta.
Asunto Oy Nurmijärven Ukonkivi on valmistunut v. 2013 Nurmijärven Kirkonkylälle, joka on yksi Nurmijärven keskeisimmistä ja monipuolisimmista asuinalueista. Täällä yhdistyy maaseudun rauha sekä kaupungin läheisyys. Autoileva ajaa Helsinkiin alle tunnissa ja alueella liikennöi myös sujuvasti bussiliikenne. Alueella on erinomaiset päivittäispalvelut, kolme isompaa päivittäistavarakauppaa, päiväkodit sekä koulut perheellisille. Harrastus- ja vapaa-ajanviettomahdollisuuksia on myös moneksi, monipuoliset ja vehreät ulkoilureitit ja hiihtoladut, frisbeegolfrata, elokuvateatteri sekä koirapuistokin aivan lähietäisyydellä.
Ålandsbankenin asuntorahasto omistaa tässä taloyhtiössä asuntoja, ei koko taloyhtiötä. Asuntorahaston omistamat asunnot ovat uusia tai uudehkoja ja laadultaan korkeatasoisia. Materiaalivalinnat ovat keskimääräistä vuokra-asuntokantaa laadukkaampia. Asunnot sijaitsevat asunto-osakeyhtiöissä, joissa pääosa asukkaista on asunnon omistajia.