Vuokrataan uudehko, laadukas saunallinen ja parvekkeellinen 5. kerroksen 50 m2 kaksio huippupaikalta. Asunto vapautuu 1.5.2025 alkaen.
Tämä avara kahden huoneen koti on täydellinen resepti hyvään elämään. Eteisessä on hyvät säilytystilat kaapistossa, jonka kanssa samalla seinustalla on kodin keittiö. Keittiö ja olohuone ovat avaraa yhtenäistä tilaa, jossa keittiön toiminnot on sijoitettu yhdelle seinälle ja muu tila jää vapaasti sisustettavaksi. Olohuoneessa on reilusti tilaa niin ruokailu- kuin oleskeluryhmällekin. Kodin makuuhuoneeseen on liukuovellinen käynti ja huoneen päätyseinällä on tilava kaapisto. Kylpyhuoneessa on varaus pyykinpesukoneelle ja kuivausrummulle. Oman saunan löylyistä on mukava käydä vilvoittelemassa lasitetulla huoneiston levyisellä parvekkeella. Kaapeli-tv, 10M talolaajakaista sisältyy vuokraan, lisänopeus saatavilla erillishintaan. Asunnossa lattialämmitys kaukolämmöllä ja koneellinen ilmanvaihto lämmöntalteenotolla. Taloyhtiön yleisistä tiloista löytyy huoneistovarastot, talovarasto ja pyörävarasto.
Tärkeitmmät etäisyydet:
S-Market Kastelli n. 700m, K-Market Kastelli n. 1,1km, Prisma Raksila n. 2,2km, Citymarket Raksila n. 2,2km, kirjasto n. 100m, apteekki n. 1,2km, huoltoasema Teboil Kaukovainio n. 1,1km, Hesburger n. 700m, Huovisen leipomo n. 300m, keskustan palvelut n. 3 km.
Koulut: Kastellin monitoimitalon koulut, lukio ja päiväkoti n. 100m, Ammattikorkeakoulu ja ammattiopisto n. 1,1km, Oulun yliopiston lääketieteellinen tiedekunta n. 700m
Lähin bussipysäkki n. 100m, linja-autoasema n. 2,4km, rautatieasema n. 2,5km
Autopaikkoja tai autohallipaikkoja saa vuokrattua kohtuulliseen hintaan talon vieressä olevasta parkkitalosta.
Olethan rohkeaasti yhteydessä!